Gmina Nowy Duninów stanie się miejscem do którego licznie przybędą miłośnicy duathlonu, dyscypliny coraz bardziej popularnej w regionach sprzyjających aktywnemu wypoczynkowi.

Duathlon to rodzaj wieloboju, będący kombinacją biegania i jazdy na rowerze. Nie obejmuje jednak, tak jak triathlon, pływania, zatem zawodnicy zwykle najpierw biegną, następnie jadą rowerem i ponownie biegną. Duathlon staje się jednak coraz bardziej popularny, szczególnie, że więcej biegaczy jeździ na rowerze, a kolarze zaczynają częściej biegać.

Uczestnicy zawodów przemierzą ciekawe trasy o różnym stopniu trudności. Program przewiduje cztery rodzaje wyścigów, od mierzącego 1000 metrów, przeznaczonego dla najmłodszych zawodników, do najdłuższego i najtrudniejszego rajdu o długości 23km, przez słynne leśne wydmy, których pokonywanie odbywa się często z rowerem u boku.

Termin – 28 kwietnia 2018 r. (sobota). Miejsce – Szkoła Podstawowa w Nowym Duninowie, Park Miejski, zapisy od godziny ósmej zero. Sponsorem głównym wydarzenia jest PKN Orlen S.A.

W przypadku niekorzystnej pogody Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany części trasy rowerowej.

Więcej>>

II Cross Duathlon MTB Leśne Wydmy